В індустріальному парку «Великий камінь» почалася активна стадія будівництва нового моторного заводу. Спільне підприємство МАЗ і Weichai має бути запущено до кінця року, дизельні двигуни будуть поставляти на внутрішній ринок і експортувати в інші країни. Перший камінь у фундамент спільного підприємства заклали у вересні минулого року. Близько півроку пішло на підготовчі роботи: розробку проектної документації, проведення експертизи і узгодження технічних питань. «І сьогодні ми готові приступити безпосередньо до будівництва заводу», – зазначив гендиректор ВАТ «МАЗ» Дмитро Катеринич.

Будівельники практично підготували майданчик для зведення об’єктів заводу. Генпідрядником виступає компанія CAMC Engineering.

«Так склалося, що МАЗ працює по кооперації з декількома постачальниками моторів. Мати власні двигуни – перш за все, стратегічне завдання для нас », – зізнався Дмитро Катеринич. Проект, за його словами, не так давно отримав схвалення і підтримку у голови КНР Сі Цзіньпіна.

З нагоди початку будівництва заводу на будмайданчику пройшла урочиста церемонія. Для цього в Білорусь, зокрема, прилетів віце-президент корпорації Weichai Сью Хонг. Спільне підприємство «МАЗ-Вейчай» займе територію в 3,5 гектара на території індустріального парку «Великий камінь». Воно буде працювати як резидент, користуючись пільгами і преференціями, передбаченими Указом глави держави № 166 від 12 травня 2017 року. Власником заводу виступить ТОВ «МАЗ-Вейчай», створене Мінським автозаводом (30%) і Weichai (70%). Статутний фонд китайська корпорація і МАЗ сформують в формі прямих інвестицій. На заводі планується випускати дизельні двигуни для вантажівок, автобусів і спецмашин. Проектна потужність – до 20 тис. Моторів в рік. Підприємство забезпечить потреби не тільки білоруського автопрому, а й зможе поставляти близько 30% продукції на ринки країн СНД і далекого зарубіжжя.

Можливість спільно побудувати моторний завод в Білорусі вперше обговорювалася в 2016 році під час візиту Глави держави до Китаю. Тоді був підписаний меморандум про співпрацю, який передбачає організацію виробництва дизельних двигунів в Білорусі.

Автомобілі МАЗ з двигунами Weichai добре показали себе в Росії і Білорусі. По суті, Мінський автозавод вийшов на ринок ЄАЕС і СНД з новим автомобілем, оснащеним двигуном провідного китайського виробника. Практично всі станції техобслуговування автомобілів МАЗ в Росії, Україні та Білорусі можуть забезпечити гарантійне і післягарантійне обслуговування двигунів Weichai.