Фахівці Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС реставрували 60-річний сміттєвоз

30.10.2021

Сьогодні, 22 жовтня, напередодні Дня автомобіліста та дорожника, у Кременчуці відкрили пам’ятний знак найстарішому сміттєвозу, який працював у місті з 1962 року. 

Захід відбувся на території КП «КАТП-1628», де й увічнили легендарний спеціалізований автомобіль 93М на шасі ГАЗ-51, пробіг якого становить більше 2 млн. км!

Реставрація старенького сміттєвоза проведена фахівцями Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС. Полагоджений та пофарбований, приведений до ладу автомобіль встановили на п’єдестал як символ початку роботи комунальної служби міста. 

 

Сміттєвоз 93М побудований на шасі ГАЗ-51Д, яке випускали з кінця 50-х до початку 70-х років. Однією з новацій машини на той час стала система пресування сміття з коефіцієнтом 1,6 (сьогодні на сучасних моделях він досягає 6-7). У результаті кузов об’ємом 4,4 м куб містилося до 7 кубометрів відходів. При цьому корисна вантажопідйомність складала 2000 кг. Місткість приймального бункера була 0,42 м куб. Розвантажувався сміттєвоз самоскидним способом, перекиданням кузова назад — на кут до 50 град. Споряджена маса машини – 3,1 т, а повна – 5,15 т. Максимальна швидкість – 70 км/год.

На відкритті символічного пам’ятника найстарішій комунальній автівці підприємства були присутні: робітники КАТП-1628, міський голова Віталій Малецький, керівник УЖКГ Іван Москалик та комерційний директор Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС Олександр Гончаренко.

Міський голова Віталій Малецький подякував колективу Кременчуцького заводу комунальної техніки за кропітку роботу з детального відновлення старенького сміттєвоза й вручив грамоту, адресовану депутату Полтавської обласної ради, директору підприємства — Миколі Корецькому за високий професіоналізм та допомогу при відновленні  автомобіля ГАЗ-93М.  Дякуючи за роботу, міський голова зазначив, що Кременчуцький завод комунальної техніки АЛЬФАТЕКС, створений з нуля, на сьогодні є одним з найбільших постачальників техніки для багатьох комунальних підприємств України та лідер серед машинобудівних підприємств міста та країни в цілому. 

Комерційний директор Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС Олександр Гончаренко у відповідь розповів, яким чином заводчани відновлювали сміттєвоз та доводили його до теперішнього стану, спираючись на технічне завдання замовника, та детально виконуючи його вимоги.

Міський голова Віталій Малецький також зауважив, що сьогоднішню подію без перебільшення можна вважати історичною, бо пов’язана вона з увічненням пам’яті одного з перших зразків комунальної техніки ГАЗ-51. Даний автомобіль є справжньою легендою Кременчука та КП «КАТП 1628», адже протягом майже 60 років він працював на благо міста. Наразі автомобільний парк підприємства складається з більш сучасної комунальної спецтехніки, яка набагато функціональніша та пристосована для виконання різних видів робіт. 

Міський голова зазначив, що зразок старого сміттєвоза залишатиметься в пам’яті комунальників і кременчужан символом того, з чого розпочинався благоустрій Кременчука. 

Керівник міста висловив подяку усім працівникам КП «КАТП 1628» за відповідальне ставлення до роботи та бережливе відношення до техніки, на якій вони працюють. З нагоди Дня автомобіліста та дорожника міський голова Віталій Малецький вручив грамоти та подяки представникам автотранспортного підприємства КАТП-1628. Перший таку відзнаку отримав Володимир Горлаченко – водій історичного автомобіля ГАЗ-51.

Колектив Кременчуцького заводу комунальної техніки АЛЬФАТЕКС дякує за довіру КП «КАТП-1628» та вітає його робітників з прийдешнім  професійним святом —  Днем автомобіліста та дорожника. Раді, що з нашою допомогою старенький сміттєвоз, відтворений до нового стану, прикрашатиме територію КАТП-1628 та своїм чепурним виглядом